Przeskocz do treści

Serce zabiegu detailingowego

Detailing to odmłodzenie auta

Od lat rosnąca popularność tego rozwiązania jest doskonałym potwierdzeniem tego, że jest to zabieg skuteczny i bardzo poprawiający wygląd auta i komfort korzystania z niego. Dodatkowo, jest to zabieg niedrogi, co także przemawia na jego korzyść. Koszt pełnego auto detailingu auta z segmentu B to koszt od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych. Nie jest to więc dużo, za niejako drugie życie auta. Na co więc składa się zabieg detailingu? Jest to czyszczenie auta, analiza, polerowanie lakieru warszawa oraz jego odpowiednie zabezpieczenie. Najbardziej skomplikowaną i najbardziej czasochłonną operacją jest zdecydowanie polerowanie lakieru, gdyż wymaga nie lada umiejętności, odpowiedniego sprzętu i doświadczenia.

Proces detailingowy

Każdy detailer musi zacząć swoją pracę od bardzo dokładnego oczyszczenia pojazdu. Nie wystarczy tutaj zwykłe obmycie auta wodą. Niezbędne są wysokiej jakości kosmetyki samochodowe, które pozwolą na oczyszczenie auta z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń jak np. kawałki drogi czy smoła oraz opiłki z klocków hamulcowych. Następnie konieczna będzie dogłębna analiza, która pozwoli określić, jakie polerowanie lakieru warszawa wybrać, aby efekt końcowy był najbardziej spektakularny i nie zaszkodził samochodowi. Zwykle polerowanie rozkłada się na kilka etapów, które w efekcie końcowym sprawiają, że ponad 99 procent wszystkich zarysowań, zmatowień lakieru znika z powierzchni samochodu.

Ile trwa taki zabieg

Nie można jednoznacznie określić czasu, który trzeba poświęcić na wykonanie pełnego zabiegu detailingowe. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim stanie polerowanie lakieru warszawaprzyjechało auto. Bardzo często zdarza się, że auto najpierw wymaga poprawek blacharsko-lakierniczych, jednak to nie jest częścią składową normalnego zabiegu detailingowego i nie każdy salon detailingowy będzie w stanie go wykonać. Zwykle samo polerowanie lakieru warszawa może trwać nawet do dwudziestu roboczogodzin. Zwykle pełny zabieg detailingu twa od dwóch do czterech dni. Sam wykonywałem w profesjonalnym salonie taki zabieg detailingowy i muszę powiedzieć, że efekt końcowy mnie zachwycił. Walory wzrokowe auta wzrosły ogromnie i dlatego też o wiele lepiej prowadzi mi się auto i jazda nim sprawia mi większą frajdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *